لیوان را زمین بگذار ...

استادی در شروع کلاس,درس لیوانی پر اب به دست گرفت . ان را بالا گرفت که همه ببینند .
بعد از شاگردان پرسید : ((به نظر شما وزن این لیوان چه قدر است ؟))
شاگردان جواب دادند :((50 گرم ))...((100 گرم )) ...((200گرم )) ........
استاد گفت : (( من هم بدون وزن کردن , نمیدانم دقیقا وزنش چقدر است ؟ اما سوال من این است : اگر من این لیوان اب را چند دقیقه همین طور نگه دارم , چه اتفاقی خواهد افتاد ؟؟))
شاگردان گفتند :(( هیچ اتفاقی نمی افتد )).
استاد پرسید :(( خوب , اگر یک ساعت همین طور نگه دارم , چه اتفاقی می افتد ؟))
یکی از شاگردان گفت : ((دستتان کم کم درد میگیرد )). _ (( حق با توست . حالا اگر یک روز تمام ان را نگه دارم چه ؟)) . شاگردی دیگر با جسارت گفت :((دستتان بی حس میشود  و در اخر فلج میشوید و کارتان به بیمارستان میکشد .)) . شاگردان خندیدند  !!!!!!!!!! استاد گفت :((خیلی خوب است . ولی ایا در این مدت وزن لیوان تغییر کرده است ؟)) شاگردان گفتند :((نه )). _(( پس چه چیز باعث درد و فشار روی عضلات میشود ؟در عوض من چه باید بکنم ؟)) شاگردان گیج شدند . یکی از انها گفت :(( لیوان را زمین بگذار .))
استاد گفت :(( دقیقا مشکلات زندگی هم مثل همین است . اگر ان ها را چند دقیقه در ذهنتان نگه دارید , اشکالی ندارد اما اگر مدت طولانی تری به ان ها فکر کنید ,به درد خواهند امد . و اگر بیشتر در ذهن نگه دارید فلج تان میکنند و دیگر قادر به انجام کاری نیستید .
فکر کردن به مشکلات زندگی مهم است اما    مهم تر از ان این است که    در پایان هر روز و پیش از خواب , انها را زمین بگذارید . به این ترتیب تحت فشار نمیگیرد ,‌ و هر روز صبح سر حال و قوی بیدار میشوید و قادر خواهید بود از عهده هر مسئله که برایتان پیش می اید برایید !!!!! 
 دوست من یادت باشد که
لیوان اب را همین امروز زمین بگذاری
زندگی همین است !!!!!
ارزش پیر کردنت را ندارد         همین !

منتظر    نظراتتون هستم    با تشکر از خوانندگان گرامی !!!!

/ 1 نظر / 15 بازدید
ایمان آرزه

سلام و درود ... وب خوب و جذابی دارین که نشون میده واسش زحمت کشیدین ... خیلی خوشحال می شم که به وب بنده هم سری بزنید و در رابطه با مطالبم نظر بدین ... سپاس ...